Зріс прожитковий мінімум та страхові витрати.

Дата: 08.10.2019 09:35

З 01 липня в Україні зріс прожитковий мінімум та пов’язані з ним страхові виплати
Прожитковий мінімум для працездатних громадян тепер становить 2007 грн, для непрацездатних – 1564 грн.
У зв’язку з цим зріс граничний розмір одноразової допомоги для осіб, у яких право на страхові виплати настало після 01 липня п.р.:
- потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб) – 2007*17 = 34 119 грн;
- сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) – 2007*100 = 200 700 грн;
- утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) – 2007*20 = 40 140 грн.
Раніше ці виплати відповідно становили 32 657 грн, 192 100 грн, 38 420 грн.
Також змінився розмір компенсації потерпілому на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобілів – 22% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, або на транспортне обслуговування – 29% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, відповідно до постанови КМУ від 14.02.2007 № 228.
Пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України