Дошкільнята дитячих садків Лисянської ОТГ теж матимуть зимові канікули

Дата: 12.12.2019 09:08

Щорічно Лисянські заклади дошкільної освіти по черзі закривалися на літні канікули для проведення ремонтних робіт в закладах, підготовки до нового навчального року, отримання відпустки працівниками дитсадків.

З 2020 року дитячі садки матимуть ще й зимові канікули – два тижні відпочинку у Новорічні та Різдвяні свята.

Це зумовлено тим, що відпустку вихователів дитячих садків прирівняли до відпустки вчителів – з 1 січня 2020 року Кабінет міністрів подовжив відпуску вихователів дошкільних закладів з 42 календарних днів на рік до 56 днів.

Постановою Уряду від 10 липня 2019 року № 694, яка набере чинності з 1 січня 2020 року, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам.

Тривалість щорічної основної відпустки для різних категорій працівників в кожному дитячому садку  різна: 24, 28, 42 або 56 календарних днів. Тому скласти графік відпусток, щоб всі працівники повноцінно відпочили, а всі діти цілий рік мали змогу відвідувати дитячий садок неможливо. Адже, якщо вихователям надати повну відпустку влітку, доведеться закривати заклади дошкільної освіти на довший термін. І, відповідно, постане нова проблема – не в тому, що садки закриваються, а в тому, що вони закриваються аж на два місяці.

Тому, визначивши графік роботи в літній період, відповідно до можливостей дошкільних установ і потреб батьків, дитячі садки селища тимчасово призупиняють роботу в період з 1 по 16 січня 2020 року. Влітку режим роботи закладів дошкільної освіти буде незмінним – обов’язково буде працювати черговий дитячий садок.

Нестандартні зимові канікули чимало батьків дошкільнят можуть сприйняти як конфліктну ситуацію, а можуть сприйняти як можливість відпочинку дитини, створення її емоційного комфорту, можливість проведення спільного дозвілля. Діти теж повинні відпочивати і бути задоволеними. Адже, час, який ви проводите з дітьми, залишається в їхній пам’яті на все життя!