Вшанування жертв Шестеринської трагедії

Дата: 24.01.2020 16:55

24 січня 2020 року в с. Шестеринці Лисянського району відбулись заходи до дня вшанування жертв Шестеринської трагедії «Мала Хатинь»... За історичними даними 23 січня 1944 року партизани обстріляли німецьку машину, яка рухалась по шосе у бік міста Звенигородки. В результаті короткої сутички 9 фашистів було вбито, а двоє змогли втекти. Наступного дня вдосвіта німці зігнали жителів села до церкви, запалили хати. «Що ваші брати і батьки зробили з нашими солдатами, те ми зробимо і вам. За кожного вбитого німця буде знищено десять ваших людей», - так сказав офіцер. Всіх чоловіків і хлопчиків було розстріляно, врятувалися лише ті підлітки, котрим матері встигли накинути на голови хустки.

Жорстока розправа над 86-ма мирними мешканцями ввійшла в історію як один із найжахливіших злочинів, скоєний фашистами на українській землі.

У пошануванні жертв Шестеринської трагедії взяли участь голова Лисянської селищної ради Юрій Корнієнко, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Віктор Книш, староста с. Шестеринці Василь Фесенко, учні Шестеринської філії, жителі села та очевидці трагедії. В знак пам’яті відбулися мітинг, історична година пам’яті,  поминальний молебень.

Всі присутні на заході вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника загиблим в Шестеринській трагедії та воїнам Другої світової війни.