Легалізація трудових відносин – проблема актуальна

Дата: 28.02.2020 11:13

Нещодавно на виконання заходів роз’яснювального характеру згідно доручення Прем’єр-міністра України О.Гончарука щодо детінізації зайнятості в сфері торгівлі, громадського харчування та тимчасового розміщення торгівельних об’єктів Лисянською районною філією Черкаського обласного центру зайнятості був проведений семінар для Лисянських роботодавців з питань легалізації трудових відносин. Крім керівництва та фахівців філії до проведення заходу долучились інспектор Управління Держпраці в Черкаській області Андрій Слинько та начальник Лисянського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Валентина Гладченко.

Учасниками семінару стали 15 роботодавців Лисянщини. В переважній більшості це були підприємці – фізичні особи, які здійснюють свою діяльність в зазначеній сфері.

В своєму виступі директор філії Володимир Висотенко зазначив: «Питання легалізації трудових відносин наразі залишається актуальним, адже ґрунтуючись на довірі та сприянні розвитку бізнесу та за відсутності контрольних перевірок і не застосуванні засобів фінансового впливу, намітилась вкрай негативна тенденція згортання декларування трудових відносин. Як результат, - місцеві бюджети залишаються без надходжень, а наймані працівники втрачають страховий стаж, необхідний в подальшому при призначенні пенсії».

Інспектор Управління Держпраці А.Слинько детально зупинився на вимогах щодо оформлення трудових відносин, неприпустимості випадків виплати заробітної плати в розмірі менше гарантованої законодавством мінімальної оплати та ознайомив з мірою відповідальності, яка настає в разі виявлення незадекларованої праці.

Керівник Лисянського відділу Пенсійного фонду В.Гладченко ознайомила з порядком подання звітності до органів ПФУ, роз’яснила умови зарахування страхового стажу та як від цього залежать подальші пенсійні виплати. Детально зупинилась на сучасних електронних сервісах ПФУ.

Також в ході заходу було розглянуто ряд актуальних питань та ситуацій, що виникають при оформленні трудових відносин, акцентовано увагу на суттєвих відмінностях між трудовими угодами та договорами цивільно-правового характеру й відповідно сферу їх застосування.

В ході діалогу роботодавці отримали вичерпні відповіді на свої запитання та запевнили, що будуть працювати легально на ринку праці.

Директор Лисянської РФ                                                   Володимир Висотенко