Дата: 08.05.2020 15:40

8-9 травня традиційно вшановуємо День пам’яті та примирення і 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Символом пам’яті про жертв війни залишається червоний мак.

Тож у ці дні віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював свободу, захищав рідну українську землю від ворогів. Ми в неоплатному боргу перед синами і дочками України, юність яких жорстоко обірвала війна. Низько вклоняємося подвигу тих, хто ціною власного життя, проявляючи героїзм, сміливість та відвагу, зуміли врятувати світ від нацистського поневолення.

Утверджуючи традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі «не святкуємо, а вшановуємо», згадуємо Другу світову війну з акцентом на ролі людей, які боролися проти нацизму, висловлюємо повагу всім борцям, увічнюємо пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

Ці дні присвячені пам’яті тих людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

Метою відзначення є гідне вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні і висловлення поваги всім борцям проти нацизму.

В свою чергу, хочу привітати шановних Ветеранів з Днем доблесті і звитяги, Днем Великого подвигу – 72-ю річницею Великої Перемоги. Для нас, нащадків солдатів Великої Перемоги, найвищої життєвою істиною є вірність Вашій справі, довічна шана і повага.

Подвиг переможців у Другій світовій війні гідно продовжують українські воїни, які захищають незалежність та територіальну цілісність України на її східних рубежах.

Слава героям, які в усі часи захищали нашу Батьківщину!

Вічна пам’ять загиблим, честь і слава живим героям! Слава Україні!

голова Лисянської селищної ради Юрій Корнієнко