Заява про наміри

Дата: 27.04.2020 08:31

Для забезпечення водопостачання для населення смт. Лисянка виникла потреба у будівництві двох водозабірних свердловин для КП «Водо-канал».

1. Інвестор (замовник) Комунальне підприємство «Водо-канал»

Поштова і електронна адреса: 19300 Черкаська область, Лисянський район, смт. Лисянка, площа Миру, буд. 30, тел. (0474)-62019

Місце розташування майданчиків будівництва (варіанти)

Черкаська область, Лисянський район, на території Семенівської сільської ради (за межами населеного пункту) с. Семенівка.

Характеристика діяльності (об’єкта): будівництво двох водозабірних свердловин для водопостачання населення смт. Лисянка, улаштування зон санітарної охорони. Транскордонний вплив відсутній. Період експлуатації свердловин складає 25 років.

Технічні і технологічні дані: очікуваний дебіт кожної свердловини – 12,5 м3/год.(300м3/добу). Глибина розвідувально-експлуатаційних (водозабірних) свердловин -29,0м. Насосна станція над свердловиною заглибленого типу з залізобетонних кілець діаметром 1,5 м. Водоносний горизонт – алювіальні відклади терас р. Гнилий Тікич. Верхнім водотривом є супіски, загальною потужністю до 7,0 м, які захищають водоносний горизонт від поверхневого забруднення. Нижнім водотривом в районі слугують каоліни.

1. Соціально-економічна необхідність планованої діяльності: для забезпечення водопостачання мешканців смт. Лисянка.
  2. Потреба в ресурсах при будівництві і експлуатації

земельних – 0,36 га на території с. Семенівка (за межами населеного пункту) на території Лисянського водозабору;

сировинних – при експлуатації не потрібно, під час виконання будівельних робіт згідно до кошторисної документації;

енергетичних (паливо, електроенергія, тепло) – відповідно до технічних умов РЕМ Лисянського району ПАТ «Черкасиобленерго»;

водних – при експлуатації очікуваний дебіт кожної свердловини до 12,5 м3/год (300,0м3/добу);

трудових – 1 особа за рахунок існуючого обслуговуючого персоналу підприємства КП «Водо-канал».

1. Транспортне забезпечення (при будівництві й експлуатації): при будівництві - транспорт генпідрядної організації, при експлуатації не потрібно.
  2. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за варіантами: дотримання зон санітарної охорони свердловини, що складається із 3-ох поясів: 1-ого поясу (R1=30м) - суворого режиму, 2-ого поясу (R2=71м) та 3-ого (R3=505м) поясів обмеженого режиму, вимог діючого санітарного та екологічного законодавства України, в т.ч. ДСТУ 4808:2007 «Джерела централізованого питного водопостачання. Гігієнічні та екологічні вимоги щодо якості води і правила вибирання». Оформлення дозволу на спеціальне водокористування відповідно до вимог Водного кодексу України та дотримання його умов.

1. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захисти території за варіантами:

- обов’язковий збір, зберігання та вивезення відходів, що будуть утворюватись в процесі будівництва та утилізація відходів виробництва відповідно до правил і норм, встановлених законодавством України.

1. Можливі впливи планованої діяльності (при будівництві й експлуатації) на навколишнє середовище:

клімат і мікроклімат – не впливає;

повітряне - очікувані викиди в атмосферне повітря при експлуатації відсутні.

водне – не впливає на поверхневі і ґрунтові води, окрім вод водоносного горизонту, що експлуатується (алювіальні відклади терас р. Гнилий Тікич), на який впливає локально;

ґрунти – відсутні.

рослинний і тваринний світ, заповідні об’єкти – відсутні;

навколишнє соціальне середовище (населення) – суттєво не впливатиме;

навколишнє техногенне середовище – суттєво не впливатиме.

10. Відходи виробництва і можливість їх повторного використання, утилізації, знешкодження або безпечного захоронення відходи відсутні.

1. Обсяг виконання ОВНС: відповідно вимог державних будівельних норм ДБН А.2.2-1-2003 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд», інших чинних нормативних документів для водозаборів підземних вод.

Участь громадськості: ознайомитись з матеріалами проекту та подати пропозиції громадські організації та окремі громадяни можуть з понеділка по п’ятницю з 900 до 1600 протягом місяця з моменту публікації «Заяви про наміри» на сайті КП «Водо-канал» та оголошення на дошці біля Лисянської селищної ради за адресою: Черкаська область, Лисянський район, смт. Лисянка, Лисянська селищна рада, яка знаходиться за адресою:

смт. Лисянка, площа Миру, буд.30.

Телефон Лисянської селищної ради – (04749)-62346

КП «Водо-канал» - (04749)-62019