Зміни у законодавстві України на період карантину щодо виплати допомоги по безробіттю

Дата: 15.05.2020 11:28

У зв’язку з епідемією Covid-19 були внесені зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Черкаська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості інформує про те, що:

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено

Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину, підвищено з 650 грн. до 1 000 грн. Таке збільшення діє з початку оголошення карантину, тобто з 12 березня та діятиме протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю підвищено до 1 000 гривень для:

• тих, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад, за прогул);
  • молоді, яка закінчила або припинила навчання в середньому та вищому закладі освіти, звільнилася зі строкової військової служби і, яка потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;
  • внутрішньо переміщених осіб, які документально не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.

Усім безробітним, які зареєструвалися у період карантину і отримують допомогу в мінімальному розмірі, допомога буде автоматично перерахована з першого дня реєстрації у службі зайнятості.

Допомога по безробіттю у випадку звільнення за власним бажанням призначається з дня звернення

Тепер для осіб, які звільнилися в період карантину за власним бажанням не застосовуються вимоги щодо скорочення тривалості виплати допомоги по безробіттю перші 90 днів, як це було раніше. Виплата допомоги по безробіттю здійснюється з першого дня її призначення і триватиме не більше 270 календарних днів.

Зазначена норма законодавства поширюється виключно на осіб, які втратили роботу в період карантину. На звільнення, яке відбулось 11.03.2020 і раніше, нововведення не поширюється.