Готуємося до відкриття дитячих садків

Дата: 09.06.2020 16:55

Закриті дитячі садочки – одна з основних проблем батьків, які повернулися на роботу після послаблення карантину.

Відповідно до нормативних документів всі дитячі садки можуть відновити свою діяльність, створивши максимально безпечні умови для вихованців і працівників та мають відповідати усім необхідним вимогам.

Дошкільні дитячі установи селища «Веселка», «Малятко», «Ромашка» вже готові до роботи в нових умовах – здійснили всі необхідні заходи безпечного виходу з карантину, вироблено алгоритм дій щодо відновлення роботи після завершення обмежувальних заходів та повністю завершили підготовчий період.

Зокрема, перевірено працівників на можливе захворювання, проведено інструктаж персоналу щодо роботи в нових умовах та дій у випадках виявлення інфікованих, забезпечено миючими засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами, замовлено безконтактні термометри. Для безпеки дітей в групах прибрали м'які іграшки, настільні ігри і махрові рушники, які замінили на паперові, зняті коврики з підлоги. Забезпечили можливість дотримання дистанціювання дітей: за столами діти тепер сидітимуть по два замість чотирьох, спатимуть на достатній відстані один від одного. Кожні чотири години дітям вимірюватимуть температуру, і вихователі будуть фіксувати дані в спеціальних журналах. Тепер діти більше часу проводитимуть на вулиці.

З метою інформування батьків вихованців про хід підготовки до роботи дитячих дошкільних установ, спільного вирішення питань щодо умов роботи дитсадків, вирішення питання щодо мінімізації кількості дітей у групах 1 червня проведено засідання комісії з підготовки до роботи ЗДО на період послаблення карантину, на яке були запрошені керівники, медичні сестри та представники батьківських комітетів дитсадків, протокол від 01.06.2020 № 1.

Завідуючі дитсадків повідомили, що всі дитячі установи готові до відкриття, але варто обговорити і вирішити питання мінімізації дітей у групах – допустима кількість дітей повинна становити до 10 осіб. Так, наприклад, в садочку «Ромашка» із 108 дітей за списком 91 дитина виявили бажання відвідувати дитсадок. За такої кількості дітей виконати забезпечення вимог Головного державного санітарного лікаря – дистанціювання між дітьми - неможливо. Тому запросили батьків, щоб разом знайти вихід з даної ситуації.

Всі учасники засідання погодилися, що є повна можливість забезпечення всіх умов роботи дитсадків під час послаблення карантину, крім дотримання кількості дітей у групах.

Представники батьківських комітетів підтримали необхідність відновлення роботи дитсадків, виступили з пропозицією надати перевагу для приймання до садочків дітей, батьки яких є офіційно працюючі, а також ознайомити батьків під підпис з правилами та нормами перебування дітей в закладах дошкільної освіти.

На засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Лисянської райдержадміністрації, протокол від 05.06.2020 № 25 «Про заходи щодо недопущення поширення захворювань, спричинених коронавірусомCovid-19»рішення стосовно відновлення роботи дитячих садків не приймалося.

Відразу після рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Лисянської райдержадміністрації заклади дошкільної освіти на наступний робочий день готові знову приймати вихованців.

Після відновлення роботи дитячі садки не будуть закриватися упродовж літа.