«Не пали – компостуй»: участь в експериментальному проекті

Дата: 29.05.2020 15:52

Згідно ДСНСУ в Україні щороку відбувається понад 50 тис. пожеж та вже зафіксовано 25% зростання у 2020 році. Це завдає мільярдних збитків, забруднює повітря, знищує цілі екосистеми та забирає життя людей.

Проаналізувавши супутникові дані за останні 5 років можна побачити, що місця пожеж повторюються на 80%. На жаль, люди звикли палити, а не перероблювати еко-відходи у щось корисне. Таку серйозну проблему неможливо подолати лише штрафами – необхідно шукати інноваційні шляхи її вирішення.

Лисянську ОТГ відібрано до участі у проєкті-челенджі «Не пали – компостуй!». Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні разом з Центром Розвитку Інновацій – Center for Innovations Development запустили цей проєкт для відповідальних та еко-свідомих громад, які прагнуть ефективно запобігати випалюванню стерні, опалого листя, органічних та інших садових і сільськогосподарських відходів у своїх спільнотах.

Що отримає наша громада від участі в проєкті?
- Можливість моніторингу пожеж на території громади в режимі, близькому до реального часу на основі даних НАСА (Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору);
- Е-рішення щодо:

ретроспективного аналізу пожеж у громаді за останні 3 роки на основі супутникових даних (аналіз свідчить, що близько 80% підпалів у окремих громадах повторюються на тих самих місцях)

даних місцевого моніторингу, проведеного активістами громади;
- Консультаційну та експертну підтримку щодо використання даних НАСА та е-рішень, ефективних шляхів запобігання палінню, екологічних способів утилізації органічних відходів, зокрема компостування;
- Комунікаційну підтримку щодо відмови від практики паління та переходу до компостування (матеріали для інформування та залучення мешканців, місцевого бізнесу тощо);
- Зміцнення іміджу громади як екологічно відповідальної серед інших громад, інвесторів, міжнародних партнерів, у медіа тощо.

Ви теж хочете припинити пожежі і відкрите спалювання в Лисянській громаді?

• У вас є ідеї, як це зробити?
  • Маєте досвід у сфері нормативно-правового регулювання?
  • Знаєте, як компостувати?
  • Готові поширювати інформацію щодо протидії спалюванню й популяризувати екопрактики?

Якщо ви відповіли «Так» хоча б на одне з цих питань – ми шукаємо саме вас!
Для реалізації проєкту нам потрібні активні, небайдужі жителі громади, які зможуть:
- Підтримувати розвиток руху еко-відповідальної громади й бізнесу;
- Досліджувати успішний досвід запобігання спалюванню органіки;
- Популяризувати альтернативні практики – компостування;
- Моніторити та аналізувати пожежі на основі супутникових, державних даних.

Всі зацікавлені активні жителі громади, які хочуть взяти участь у проєкті, пишіть нам на електронну адресу lysselrada@ukr.net, вказавши у темі листа - «Не пали-компостуй!»

Телефон для довідок (04749) 6-21-90