В Україні вперше запроваджується підтримка бджільництва

Дата: 12.06.2020 16:21

В Україні вперше запроваджується підтримка бджільництва

Уряд розширив напрями та механізми надання державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції у 2020 році. За державною програмою передбачені видатки в обсязі 1 млрд грн.

Про це йдеться у Постанові Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 395, якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції”.

Зокрема, згідно постанови у 2020 році бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за такими напрямами:

1) спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї;

2) часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок, бджолиних пакетів, бджолиних маток, сперми бугаїв і кнурів та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність;

3) часткове відшкодування вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції;

4) часткова компенсація вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, профінансованих без урахування ПДВ за рахунок банківських кредитів;

5) часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам  вартості будівництва та/або реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна;

6) погашення бюджетної кредиторської заборгованості, зареєстрованої в органах Казначейства, за попередній бюджетний період.

Так, на рівні в державі вперше буде виплачуватися дотація за бджолосім’ї – на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації ставить 60 000 гривень одному отримувачу.

Для отримання дотації за бджолосім’ї фізичні особи та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, звертаються з документами до відповідної сільської, селищної ради або ради об’єднаної територіальної громади, але не пізніше 1 жовтня поточного року. До слова перелік документів визначений згідно вищезгаданою Постановою.

Опісля органи місцевого самоврядування до 10 жовтня складають відомість фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей і мають право на отримання дотації за бджолосім’ї та подають її структурному підрозділу облдержадміністрацій з питань агропромислового розвитку. Далі ж усе надсилається Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, яке й здійснює фінансування. Кошти безпосередньо приходитимуть на рахунки власників бджолосімей.

Важливо: підставою для внесення до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у Державному реєстрі потужностей операторів ринку.