НЕ ПАЛІТЬ СМІТТЯ! ЦЕ ШКОДИТЬ ЗДОРОВ’Ю ТА ДОВКІЛЛЮ

Дата: 03.07.2020 14:25

Закликаємо жителів нашої громади  не спалювати сміття!
Спалення сухої трави, пластику і поліетилену – надзвичайно шкідливе не лише для нашого ЗДОРОВ’Я, але і для ДОВКІЛЛЯ.

Дим від спалювання містить найнебезпечніші отрути – ОКСИДИ АЗОТУ, СІРКИ, ФЕНОЛИ, токсичні ВУГЛЕВОДНІ, монооксид ВУГЛЕЦЮ,  канцерогенний ДІОКСИН, не кажучи вже про сполуки СВИНЦЮ, РТУТІ і інших важких металів.

Спалювання пакетів та пластикової тари нічого окрім шкоди не приносить. Температура вогнища недостатньо висока для повного згорання пластиків. Щільний чорний дим від їх горіння містить канцерогенні речовини – ПОЛІАРОМАТИЧНІ ВУГЛЕВОДНІ.

Гума, згораючи в кострищі, виділяє канцерогенні сполуки, сажу і ОКСИДИ СІРКИ, що викликають респіраторні захворювання. При горінні нейлону, поролону, багатьох синтетичних тканин і покриттів виділяються ЦИАНІДИ (солі синильної кислоти). А ПВХ-пластик (обрізки лінолеуму, кришки від пластикових пляшок, замінник шкіри, клейонка, ізоляція кабелю, іграшки, старі фломастери та ін.) при горінні виділяють не менше 75 високотоксичних речовин, у тому числі і ДІОКСИН, який відомий своїм величезним токсичним ефектом практично на усі органи людини.

Дим негативно впливає на здоров'я населення: НЕВРОЛОГІЧНІ ЗМІНИ, ВТОМА, ГОЛОВНИЙ БІЛЬ, НУДОТА, БЛЮВОТА, ВИСИПАННЯ, ВИСОКИЙ КРОВ’ЯНИЙ ТИСК, СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ, ПОШКОДЖЕННЯ НИРОК ТА ГОЛОВНОГО МОЗКУ, ПОДРАЗНЕННЯ ОЧЕЙ ТА НОСОВОЇ ПОРОЖНИНИ, ТРУДНОЩІ З ДИХАННЯМ, КАШЕЛЬ, ЗНИЖЕННЯ ІМУНІТЕТУ, ПОСИЛЕННЯ НЕГАТИВНОГО ПЕРЕБІГУ ХРОНІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ, ПОСИЛЕННЯ РЕСПІРАТОРНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ (ТАКИХ ЯК АСТМА ТА ЕМФІЗЕМА), ПОРУШЕННЯ РОБОТИ ГОРМОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ, МОЖЕ СТАТИ ПРИЧИНОЮ ПОЯВИ РАКОВИХ КЛІТИН.

За спалювання сміття чинним законодавством передбачений ЧИМАЛИЙ ШТРАФ у зв’язку із порушенням законодавства та притягнення до адміністративної відповідальності.

Будь-яке самовільне спалювання побутових відходів є ЗАБОРОНЕНЕ законом.

Однак заборони та перелік законодавчих статей не завжди турбує порушників. І тут перше, що треба усвідомити, – ви відстоюєте власне право дихати свіжим повітрям. Тому, якщо людина не йде назустріч, не чує Вас і навіть аргументи щодо збереження його власного здоров’я не переконують – не соромтеся фотографувати, знімати на відео (фіксувати порушення), повідомляти відповідні служби.

Отже, для уникнення невідворотних наслідків для Вашого здоров’я та здоров’я Ваших дітей, про всі факти спалювання твердих побутових відходів необхідно повідомляти представника виконавчого комітету селищної ради – інспектора з благоустрою (тел. 04749-62190) та представників Національної поліції, зателефонувавши 102, а також слід проводити роз’яснювальну роботу з порушниками екологічного законодавства.

Також, можна звернутися зі скаргою до територіального органу Державної екологічної інспекції України, щоб провести перевірку та притягнути порушників до відповідальності за неналежне поводження з відходами.

Крім того, кожен з нас повинен усвідомлювати шкоду, яку він спричиняє для довкілля, спалюючи непотрібні йому речі та бути свідомим того, що такі дії караються законом та тягнуть за собою адміністративну відповідальність.