Роз’яснення Міністерства розвитку громад та територій щодо укладання договорів на надання послуг з поводження з побутовими відходами

Дата: 03.07.2020 15:49

Відповідно до статті 12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

Виконавець послуг з вивезення побутових відходів укладає договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами із споживачами.

Механізм надання суб’єктами господарювання незалежно від форми їх власності послуг з поводження з побутовими відходами визначено Правилами надання послуг з поводження з побутовими відходами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 № 1070 із змінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 318 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Договір про надання послуг укладається відповідно до типового договору, наведеного у додатку 1 Правил.

Такі договори мають бути укладені між споживачами та виконавцями комунальних послуг протягом одного року з дати введення в дію цього Закону (тобто, до 01.05.2020).

Послуги з вивезення твердих відходів надаються за контейнерною або безконтейнерною схемою.

Отже, з метою запобігання забрудненню навколишнього природного середовища відходами, громадяни зобов'язані дотримуватися правил благоустрою території, укладати договори на вивезення твердих побутових відходів та вносити в установленому порядку плату за користування послугами з вивезення побутових відходів.

Викидання сміття у місцях, спеціально не пристосованих для цієї мети, тягне за собою відповідальність, встановлену законом.