Більше мільйона гривень передбачили цьогоріч на професійну адаптацію атовців Черкащини

Дата: 10.07.2020 10:29

Серед низки пільг та соціальних гарантій для учасників АТО/ООС передбачені, зокрема, заходи соціальної та професійної адаптації, метою яких є адаптація до життя в мирних умовах.

Професійне навчання організовують з урахуванням навичок, умінь та побажань учасників АТО/ООС і здійснюють в навчальних закладах за рахунок коштів державного бюджету, інформують в Департаменті соціального захисту населення ОДА.

Для отримання зазначеної послуги необхідно звернутися до міського (районного) управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання із заявою, копією посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни (оригінал пред’явити) та копією одного із документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань АТО/ООС.

Послуги із професійного навчання надають учаснику АТО/ООС одноразово в порядку черги.

Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями та не більше 500 годин при підвищені кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення.

Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО/ООС отримують документи державного зразка.

Для проходження професійної адаптації на цей рік області з держбюджету виділили 1 013,9 тис. грн для навчання 109 бійців.