Черкащина жнивує. Перші результати

Дата: 10.07.2020 10:30

Черкащина жнивує. За оперативною інформацією, сільгосппідприємства області розпочали збір ранньої групи зернових та зернобобових культур, зокрема озимої пшениці та озимого  ячменю, повідомляють в Управлінні агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Відповідно до розрахунку по всіх категоріях господарств, загальна  площа до збирання зернових становить 715 тис.га, із них: майже 250 тис.га – рання група.

Слід зазначити, що в області посіяли рекордні площі кукурудзи на зерно – 460 тис.га.

Крім того, площа до збору озимого ріпаку становить 13 тис. га.

Лідерські позиції за темпами збору утримують господарства Городищенського, Золотоніського, Чигиринського, Черкаського та Шполянського  районів. Середня врожайність на зібраних площах озимої пшениці становить 40,8 ц/га та озимого ячменю – 34,2 ц/га.

Рясні дощі на більшості площ регіону, разом з високою вологістю повітря спричинили уповільнення темпів збирання ранніх зернових та зернобобових  культур. За сприятливих агрометеорологічних умов, жнива ранніх культур планують завершити протягом двох тижнів.