ЗАРАДИ ОХОРОНИ ПРИРОДИ ТА ЧИСТОГО ВІДПОЧИНКУ

Дата: 20.07.2020 16:23

Ініціативна група лисянських рибалок – природоохоронна громадська організація «Тікич - Л», розуміючи наскільки масштабна екологічна проблема, постійно дбають про охорону природи, збереження та відтворення рибних ресурсів, благоустрій узбережжя річки Гнилий Тікич та території пляжу, здійснюють боротьбу з браконьєрами.

Найактивніші учасники організації: Хоменко Олег, Ступник Сергій, Марусіч Віталій, Томіленко Олександр, Гоптаренко Василь, Михайлюк Олександр, Терновий Віталій.

З метою зменшення порушень правил рибальства та рибного браконьєрства учасники громадської організації сформували групу з патрулювання, яка відслідковує встановлення рибальських браконьєрських снастей на річці. Навесні поточного року здійснили зариблення ГЕСу та річки мальком коропа (30 тисяч штук). Дробот Дмитро надав 3 рибовози для зариблення мальком карася. Арендатор ставка в с. Неморож – Олександр надав допомогу на зариблення лина.

Крім того, придбано 100 тисяч личинок коропа. Колодяжний Віктор надав водойму для його підрощення, після чого цього місяця вкотре здійснено зариблення ГЕСу мальком коропа.

Нещодавно своїми силами прибрали узбережжя річки Гнилий Тікич і упорядкували пляж – зібрали сміття, за власний кошт завезли 12 вантажівок піску, встановили дитячу гірку, гойдалку, пісочницю, накриття.

Фінансову та матеріальну підтримку для упорядкування пляжу надали і приватні підприємці Лисянки – Вовкодав Юрій, Пальчик Володимир, Пилявський Олександр, Байрак Сергій, Сюкало Олексій, а також Лисянська селищна рада.

Громадська організація «Тікич - Л» звертається до рибалок і любителів відпочинку із закликом прибирати після відпочинку сміття, шанобливо і дбайливо ставитися до наших водойм – не допускати варварського вилову риби! Не виловлювати дрібну рибу, відпускати її підростати, улов риби брати лише згідно норм!

Адже, риба, яка не відповідає нормам вилову, прирівнюється до браконьєрства, а за порушення правил рибальства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн.

В свою чергу природоохоронна громадська організація закликає всіх, хто стане свідком правопорушення на воді та узбережжі, невідкладно повідомляти про порушення та випадки браконьєрства в правоохоронні органи.

Закликаємо жителів нашої громади підтримувати чистоту на пляжі і в цілому на берегах річки. В дотриманні чистоти головне – не смітити самому!

Всім учасникам природоохоронної громадської організації «Тікич - Л», дякуємо за чистоту та порядок, за охорону та відтворення природних ресурсів, збереження та поліпшення стану навколишнього природного середовища!