ДОВГООЧІКУВАНУ ОЗДОРОВЧУ КОМПАНІЮ РОЗПОЧАТО

Дата: 19.08.2020 15:26

Літо – особливий період у житті дітей. Вони чекають від нього нових вражень, цікавих розваг, несподіваних зустрічей. Завдання дорослих – здійснити дитячі мрії, створити умови для фізичного оздоровлення дітей, організувати відпочинок так, щоб вони зберегли і примножили своє здоров'я. Найбільш масовою формою відпочинку та оздоровлення дітей є дитячі заклади, які покликані створити оптимальні умови для повноцінного відпочинку дітей.

Відділ культури, молоді та спорту Лисянської селищної ради займається організацією оздоровлення та відпочинку дітей Лисянської об'єднаної територіальної громади впродовж року до ДПУ МДЦ «Артек» та ДПУ УДЦ «Молода Гвардія», а в літній період ще й в таборах, які розміщені на узбережжі моря.

Цього року після вимушеної перерви, в зв'язку з карантином, оздоровча компанія розпочалася із запізненням. Але, незважаючи на обставини, відділом було докладено максимум зусиль, щоб оздоровити якомога більшу кількість дітей.

Першочергово пропозиції щодо оздоровлення та відпочинку надавалися дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки: дітям з багатодітних сімей, дітям, сиротам, дітям, які позбавлені батьківського піклування, дітям, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи та фактично проживають на території Черкаської області, дітям, один з батьків яких є учасником АТО, дітям, які перебувають на диспансерному обліку, дітям працівників агропромислового комплексу, дітям працівників соціальної сфери, талановитим та обдарованим дітям.

З 09.08.2020 по 29.08.2020 року  в ДПУ УДЦ «Молода Гвардія» проводять свої літні канікули 2 дитини.

З 10.08.2020 по 30.08.2020 в таборі ПП «Фортеця – Тур» Одеська обл., смт Сергіївка відпочивають 22 дитини, в ДПУ МДЦ «Артек» оздоровлюються 2 дитини, в Козацькому дитячому таборі відпочинку «Дахнівська Січ» набираються сил та здоров’я 2 дитини.

Уперше відпочивальників зустрічав персонал у масках, уперше дітям наголошували про необхідність дотримання соціальної дистанції (для цього на поверхнях нанесена спеціальна розмітка). Медичні працівники роз'яснювали, що температурний скринінг  проводитиметься не тільки у день заїзду в табір, а відтепер – тричі на день. Педагоги, організатори ознайомили не лише з місцями проживання, їдальнею, побутовими кімнатами, а й з місцями розміщення антисептиків. Вони навчають і демонструють дітям, як правильно дезінфікувати руки, окрім інструктажу з техніки безпеки, проводять ще й бесіди з профілактики коронавірусу.

Що ж – усім нам (і дітям, і дорослим) доведеться навчитися відпочивати і працювати у нових умовах непростої епідеміологічної ситуації в країні і цілому світі. Але час, проведений дітьми у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку, може стати гарною школою того, як вести себе, щоб убезпечитись від Covid-19 і від інших вірусів.

Здоров’я усім!