Штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період карантину

Дата: 29.05.2020 10:41

• управління ДПС у Черкаській області звертає увагу, що Законом України від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» викладено в новій редакції п. 521 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
  •      Так, за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року, штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:
  •      порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
  •      відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
  •      порушення вимог законодавства в частині:
  •      обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
  •      цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
  •      обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
  •      здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;
  • суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку;
               порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.
  •      Протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

Посилання на Закон України №540-ІХ: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/540-20