Трудові перевірки

Дата: 21.08.2020 13:22
Кількість переглядів: 2026

Хоча планові трудові перевірки й призупинили, це не означає, що їх не проводять зовсім.

Інспекційні відвідування тривають і під час карантину. Інспектори праці проводять позапланові заходи на підставі звернень громадян, які надійшли у цей період. Особливо ретельно контролюють:

• як додержують законодавства про працю, коли нараховують та виплачують зарплати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
  • чи своєчасно подають повідомлення про встановлені факти інфікування медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Після послаблення карантинних обмежень інспектори праці повернулися до інформаційних відвідувань роботодавців. Адже криза через COVID-19 вкотре нагадала, як уразливі ті, хто працює неформально. Натомість роботодавці, які використовують повністю задекларовану працю, мають гарантії та є більш захищеними.

В черговий раз звертаємо увагу роботодавців на недопущення використання незадекларованої праці. Якщо вважаєте, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати, Ви помиляєтеся. Фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства. Незадекларована праця наносить шкоду суспільству, державі та працівнику. Будьте свідомими громадянами, дотримуйтесь законодавства про працю.