Реалізація пілотного проекту «пакунок малюка»

Дата: 30.08.2020 13:36

Міністерство з 1 вересня 2020 року розпочинає реалізацію пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, яким передбачено надання замість натуральної допомоги „пакунок малюка” цільової грошової компенсаційної в розмірі 5 тис. гривень.

На координаційному заході під головуванням заступника Міністра соціальної політики Бориса Лебедцова взяли участь представники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій, фахівці державного підприємства „Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України”.

Під час селекторної наради представникам регіонів надано роз’яснення щодо механізмів реалізації норм постанови Кабінету Міністрів України № 744 від 29.07.2020, зокрема алгоритму роботи управлінь з питань соціального захисту населення та банківських установ, та зобов’язано визначити відповідальних осіб структурних підрозділів, які будуть вести облік заяв, контроль призначення та виплату грошової компенсації.

Пілотним проектом передбачено:

– запровадити цільову грошову компенсаційну виплату замість натуральної допомоги «пакунок малюка» у розмірі 5 тисяч гривень;

– забезпечити із залученням АТ «Комерційний банк «ПриватБанк» відкриття громадянам, у яких народилась дитина, рахунку із спеціальним режимом використання та видати їм спеціальну соціальну картку;

– встановити, що батьки дитини можуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль;

залучити до реалізації пілотного проєкту на договірних засадах заклади роздрібної торгівлі для продажу батькам визначених дитячих товарів та товарів для породіль за спеціальною соціальної карткою.

Фактично «пакунок малюка» будуть видавати у тих регіонах, де вони є в наявності, а потім, відповідно до прийнятої постанови за таким алгоритмом:

– батьки новонароджених звертаються до АТ «КБ «ПриватБанк» для відкриття рахунку;

– надалі – до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення батьками подається заява з необхідними документами, а саме:

-  заяву на отримання „пакунку малюка”;

-  свідоцтво про народження дитини;

-  довідку з пологового будинку про неотримання „пакунку малюка”;

- ксерокопії паспорту та ідентифікаційного коду отримувача.

Батьки мають право протягом року самостійно використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів у закладах торгівлі, які долучились до публічного договору про реалізацію пілотного проекту.