Щорічно 27 вересня у світі відзначають Всесвітній день туризму (WorldTourismDay)

Дата: 28.09.2020 10:28

Свято туризму відзначають не тільки люди, чий стиль життя пов’язаний з подорожами та рюкзаками, це свято усіх, кого ваблять близькі й далекі мандрівки, активний і змістовний відпочинок, це ціла сфера життя, що охоплює мільйони людей.

Історія стверджує, що туризм в сучасному розумінні як масове явище і широкодоступна можливість здійснення подорожі виник порівняно недавно, на початку минулого століття. Стрімко набираючи обертів, це явище стало на стільки популярним, що туризмом стали захоплюватися  переважна більшість людей. Поняття туризму почало швидко обростати специфічними термінами і визначеннями. Це і діловий туризм, і туризм для відпочинку, розважальний та освітній туризм і ціла маса найрізноманітніших форм і напрямків. Він не тільки сприяє процвітанню і благополуччю туристичних регіонів, а й активно підтримує високий рівень культурного збагачення мандрівників, дає величезний заряд бадьорості.

Це свято кожного, хто хоч раз відчув себе мандрівником, вибравшись із щоденної буденної метушні на берег річки, в ліс, в поле або в інші місця, якими так багата наша земля. Мабуть, мало знайдеться людей, які не люблять подорожувати, дізнаватися нове, розширювати світогляд. Кожен обирає доступний для себе спосіб: любителі походів, наметів, автостопів, постійних вражень, непосидючі шукачі пригод. Пізнаючи своє місто, свою країну і весь світ, ми отримуємо масу нових вражень, знайомимося з новими людьми, культурами, традиціями, мовами і все це робить наше життя багатшим та цікавішим. Всіх об’єднує дещо спільне – бажання побувати у різних «точках на карті», дізнатися щось нове чи на власні очі побачити те, про що чув чи читав давно, доторкнутись до історичних чи природних пам’яток, і звичайно ж, відпочити...

Ми всі – мандрівники. Просто на різній відстані.