Спільна нарада з питань легалізації зайнятості

Дата: 22.09.2020 09:06

Нещодавно в приміщенні Лисянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості відбулась спільна нарада за участі керівництва та фахівців філії та державного інспектора праці Управління Держпраці в Черкаській області Андрія Слинька. В ході зустрічі директор філії Володимир Висотенко ознайомив присутніх з ситуацією на районному ринку праці, акцентував увагу на суттєвому зростанні кількості зареєстрованих безробітних в умовах карантинних обмежень та упередженні зростання тіньової зайнятості.

Інспектор Управління Держпраці Андрій Слинько інформував учасників наради, що саме зараз, починаючи з вересня йде активна інспекційна робота щодо виявлення випадків працевлаштування громадян без відповідного оформлення трудових відносин та притягнення таких роботодавців до відповідальності в разі порушень. Крім того, ознайомив учасників зібрання про розміри фінансових санкцій та в яких випадках вони застосовуються.

Після жвавого обговорення учасники наради вирішили й надалі активно співпрацювати щодо упередження нелегальної зайнятості, фахівцям служби зайнятості ,у разі надходження інформації про випадки працевлаштування без оформлення трудових відносин, оперативно інформувати Управління Держпраці в Черкаській області.

Підсумовуючи зустріч, директор філії зазначив: «Потрібно суттєво активізувати  інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців, особливо представників малого бізнесу, наголошувати, що незважаючи на скрутну економічну ситуацію, продовжувати використання лише задекларованої найманої праці, адже лише тоді можна сподіватись на всебічну підтримку з боку держави в разі повернення суворого карантину, який зумовлює зупинку діяльності підприємства.Крім того,тільки легальна праця дає соціальні гарантії найманим працівникам при звільненні з роботи».