Тестуємо всіх, хто потребує цього насамперед, – в ОДА розповіли про ПЛР-тестування на Черкащині

Дата: 01.12.2020 16:48

У середньому в області щодень роблять 1300 тестувань методом ПЛР. Намагаються максимально охопити всіх, хто має медичні показання лікарів до цього. Яких алгоритмів дотримуються в області при проведення тестувань на ковід розповіли головна санітарна лікарка області Людмила Кравченко та заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Олег Найдан.

Методом ПЛР на сьогодні вже протестували 160 908 жителів області. Це – 13,4% від загальної кількості. Насамперед тестуванню методом ПЛР підлягають особи з ознаками гострої респіраторної інфекції, відзначає голосна санітарна лікарка області Людмила Кравченко.

– У нас достатньо велика кількість тестувань на добу, – зазначила вона. – Ми намагаємося охопити максимально всіх. Втім у своїй роботі керуємося насамперед протоколами МОЗу. За ними, найперше підлягають ПЛР-тестуванню особи, які мають ці клінічні ознаки. Якщо лікар має підозру, що у пацієнта ковід за показниками, то направляє його на тестування. Також усім пацієнтам з пневмонією будь-якого походження робимо тестування.

Брифінг в ОДА // направлення на ПЛР тестування

Найбільш результативним ПЛР-тестування зауважує заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Олег Найдан, є на 6-7 день від початку хвороби. Результати тестування насамперед потребують лікарі, які супроводжують пацієнта та призначають лікування, додає посадовець.

– Якщо у людини є ускладнення від хвороби та підозра на ковід, то ми діємо за чітким визначеним алгоритмом госпіталізації до медзакладів, – пояснив Олег Найдан. – Відведені спеціальні палати, щоб до встановлення остаточного діагнозу пацієнта не контактували із підтвердженими хворими на COVID-19. Всі лікарі стаціонару керуються чітким алгоритмом.

Кожен може вплинути на епідеміологічну ситуацію, дотримуючись простих карантинних правил, твердить лікар-пульмонолог обласної лікарні Вікторія Царенко.

– Щоб зменшити навантаження на лікарні, треба носити маски, дотримуватися дистанції, зменшити відвідування людних місць, – нагадала вона. – Треба дбати про свій імунітет. Кожна людина має задуматися про стан свого здоров’я, постаратися дотримуватися правил здорового харчування, передбачити спортивну активність, займатися загартуванням.