1 грудня 2020 року Всесвітній День боротьби зі СНІДом

Дата: 01.12.2020 10:41

1 грудня 2020 року Всесвітній День боротьби зі СНІДом.

Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування.

ВІЛ-інфекція це проблема не лише медична. Багато могли б уникнути хвороби, якщо б знали про неї і заходах безпеки більше. Тому так важливо говорити про боротьбу зі СНІДом і приділяти увагу тим, хто, на жаль, не уникнув фатального випадку.

ВІЛ-інфекція (вірус імунодефіциту людини) – інфекційне хронічне захворювання, яке характеризується ураженням імунної системи, що приводить до її повільного руйнування. Самою пізньою стадією ВІЛ – інфекції є синдром набутого імунодефіциту (СНІД), який розвивається у людини через 2-15 років на тлі вираженого імунодефіциту.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки.

Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект «Червона стрічка» (перевернуте «V») це символ співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.

Бережіть своє здоров'я та здоров'я близьких вам людей!