Відбулася установча сесія Лисянської селищної ради VIII скликання

Дата: 07.12.2020 16:29

Відповідно до Виборчого Кодексу України заступник голови СВК Галина Олександрівна Славінська відкрила сесію та проінформувала раду про вибори депутатів і селищного голови.

5 вересня 2020 року на своєму засіданні селищна територіальна виборча комісія затвердила 3 виборчі округи, до яких увійшли:

• І округ – селище Лисянка (виборці, що приписані до виборчих дільниць будинку культури та школи №1;
  • II округ – селище Лисянка (виборці які голосують у школі №2) та села Дібрівка, Смільчинці, Ганжалівка, Орли, Будище, Шестеринці;
  • III округ – села Верещаки, Почапинці, Журжинці, Петрівська Гута, Хижинці, Чеснівка, Писарівка, Дашуківка, Боярка, Чаплинка, Шушківка, Семенівка, Петрівка-Попівка.

До списку виборців було внесено 11 тисяч 816 жителів селища та сіл, які увійшли до Лисянської ОТГ. У голосуванні взяли участь 4 тисячі 489 виборців, що становить майже 38 відсотків.

Відповідно до Виборчого Кодексу України, кандидатами на посаду селищного голови було зареєстровано 4 претенденти – Головнич Євген Володимирович від політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», Гріненко Сергій Степанович шляхом самовисування, Корнієнко Юрій Володимирович від політичної партії «Слуга народу» та Проценко Анатолій Петрович від політичної партії «За майбутнє».

За результатами голосування Лисянським селищним головою обрано Анатолія Петровича Проценка , за якого проголосувало 1 тисяча 943 виборці, що становить 39,74 відсотка голосів, це на 397 голосів або на 8,14 відсотків більше, від кандидата, який зайняв друге місце у виборчих перегонах.

З початку виборчого процесу політичними партіями та об’єднаннями  подано документи на реєстрацію 191 кандидата, зареєстровано 184. Відмовлено у реєстрації семи кандидатам, згідно із поданими заявами скасовано реєстрацію теж семи кандидатів.

До виборчих бюлетенів було внесено 168 кандидатів у депутати (це без кандидатів зі словом перший), тобто на 1 мандат претендувало 8 кандидатів.

Депутатами селищної ради обрано 26 осіб. Депутатський корпус оновився на 69,2% відсотка (новообраних – 18 осіб). Середній вік ради становить 46 років (минуле скликання – 48 ). До 40 років – 8 ( було 4) депутати, 40-50 років – 6 (було 12), 50- 60 років – 9 (було 8), більше 60 – 3 депутати.

21 депутат – має вищу освіту, що становить 80,8% - на рівні минулого скликання.

Серед депутатів 10 жінок – 38 відсотків, у минулому скликанні було 8 жінок.

У виборчому процесі брали участь 9 політичних партій та об’єднань. Проте в раді є представники лише шести, які подолали п’ятивідсотковий рубіж. Політичну партію «Європейська солідарність» - 5,  політичну партію «Слуга народу» - 2, Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» - 6, партію «За майбутнє» представляють 8 депутатів, об’єднання «Самопоміч» - 3, Всеукраїнське об’єднання «Черкащани» - 2 депутати.

Визначення депутатів, обраних у територіальних округах та встановлення кількості мандатів та визначення депутатів, обраних у єдиному багатомандатному окрузі проводилося відповідно до виборчого Кодексу України.

Обрані депутати Лисянської селищної ради VIII скликання:

1. Байрак Сергій Борисович (ІІ виборчий округ);
  23. Томіленко Віктор Дмитрович (ІІІ виборчий округ);
  24. Трепак Юрій Олексійович (ІІ виборчий округ);
  25. Шако В’ячеслав Сергійович (Перший кандидат);
  26. Шпак Галина Іванівна (І виборчий округ).

На першому засіданні сесії Лисянської селищної ради VIII скликання:

новообраний голова Анатолій Проценко, після оголошення офіційних результатів виборів, склали присягу та оголосив порядок денний;

депутати VIII скликання сформували та зареєстрували фракції політичних партій, які пройшли до селищної ради за результатами місцевих виборів 25 жовтня 2020 року;

обрали лічильну комісію  (голова комісії – Нестерук Тетяна Анатоліївна, секретар – Марценюк Лідія Михайлівна, члени комісії – Скрипник Ніна Іванівна, Лобоцька Людмила Вікторівна, Ступник Анжела Олександрівна);

прийняли рішення:

«Про обрання секретаря Лисянської селищної ради» (рішення від 07.12.2020 № 1-1/VIII);

«Про здійснення секретарем селищної ради повноважень секретаря виконавчого комітету селищної ради» (рішення від 07.12.2020 № 1-2/VIII);

«Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Книша В.В.» (рішення від 07.12.2020 № 1-3/VIII);

«Про присвоєння рангу Лисянському селищному голові» (рішення від 07.12.2020 № 1-4/VIII);

«Про внесення змін до структури виконавчого апарату Лисянської селищної ради та її виконавчих органів та створення фінансового відділу  Лисянської селищної ради» (рішення від 07.12.2020 № 1-5/VIII);

«Про призначення першого заступника селищного голови » (рішення від 07.12.2020 № 1-6/VIII);

«Про призначення заступника селищного голови » (рішення від 07.12.2020 № 1-7/VIII);

«Про реорганізацію сільських рад, що об’єдналися та входять до складу Лисянської селищної ради » (рішення від 07.12.2020 № 1-8/VIII);

«Про призначення тимчасово виконуючих старост» (рішення від 07.12.2020 № 1-9/VIII);

«Про утворення виконавчого комітету Лисянської селищної ради та визначення його чисельності» (з внесеними пропозиціями) (рішення від 07.12.2020 № 1-10/VIII).

Рішення «Про утворення постійних комісій селищної ради» (рішення від 07.12.2020 № 1-11/VIII) винесено на погоджувальну раду до наступного засідання селищної ради.