Пацієнти з підозрою на ковід спочатку проходитимуть антиген-тести, – Лариса Кошова

Дата: 28.12.2020 17:57

Заклади охорони здоров’я Черкащини почали отримувати першу партію антиген-тестів. На область їх розподілили 8 225 штук. За цим методом вже почали текстувати перших пацієнтів, повідомила Лариса Кошова під час брифінгу в ОДА.

Антиген-тести спрямовані на скринінгове обстеження людей, які мають підозру на ковід, з ознаками тяжкого перебігу ГРВІ, пневмонії. За 15 хвилин тести дозволяють визначити наявність антигену до коронавірусної інфекції. У разі, якщо антиген-тест позитивний, людину направляють на ПЛР-тестування.

– У закладах первинної ланки уже провели понад 130 таких тестів, з них 7 – позитивні, – зазначила Лариса Кошова. – Якщо пацієнти належать до групи ризику та звертаються до сімейного лікаря, маючи ознаки ГРВІ, будучи контактними з хворими на ковід, то їм на місці проводять антиген-тест. Далі, залежно від результату, лікар визначає лікування для особи.

Загалом в області вже провели більше 194 тисячі ПЛР-тестів. З них позитивні – майже 38 тисяч. Також триває ІФА-тестування. Всього провели більше 39 тестувань таким методом та виявили 3,4 тисячі позитивних.

Брифінг заступниці голови Черкаської ОДА Лариси Кошової щодо епідситуації на Черкащині