30 років на службі людям

Дата: 21.12.2020 08:49

21 грудня 2020 року свій ювілейний 30-й день народження відзначає Державна служба зайнятості, яка створена в грудні 1990 року на підставі постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 21.12.1990 №381 «Про створення державної служби зайнятості в Українській РСР». За ці роки служба пройшла шлях від бюро з працевлаштування до сучасної сервісної установи, накопичено великий досвід посередництва на ринку праці.

Рішенням виконавчого комітету Лисянської районної ради народних депутатів від 23.04.1991 року №89 було створено Лисянський районний центр зайнятості. До цього часу проблемами з працевлаштування опікувалось бюро з питань працевлаштування, яке діяло з 16.02.1989 року. Очолювала бюро Шеренгова Людмила Миколаївна, а з часу створення центру  зайнятості продовжила в ньому працювати  спеціалістом з питань підготовки кадрів та профорієнтації.

Першим директором  РЦЗ 1991-1994 р.р. був Похилюк Олександр Андрійович. Завдяки його зусиллям відбувалось створення служби зайнятості в районі. Допомогали йому в цій непростій справі Шеренгова Л.М. та бухгалтер Щербатюк Н. І. Саме стільки спеціалістів налічував центр зайнятості в ті часи. Дві невеличкі кімнати на четвертому поверсі адмінбудинку були в розпорядженні Лисянського РЦЗ.

Продовжив становлення районної служби зайнятості Величко Олександр Іванович. Він очолював колектив з 1994р. по 1999 р. В зв’язку з суттєвим зростанням безробіття в районі в ті роки та значним розширенням обсягів соціальних послуг зросла й кількість спеціалістів районної служби зайнятості. Тоді була введена посада державного інспектора праці та бухгалтера. З’явився в той час і перший службовий автомобіль ЗАЗ «Дана».

З період 1999-2009 р.р. Лисянський районний центр зайнятості очолювала Овчаренко Тамара Володимирівна. Саме завдяки її наполегливості та невичерпній енергії відбулось остаточне становлення служби в районі та суттєво зріс її авторитет . Зокрема, спочатку кількість кімнат центру зайнятості в приміщенні райдержадміністрації   зросла до п’яти, а після купівлі та ремонту окремого приміщення колишнього книжкового магазину , спеціалісти районної служби зайнятості з 2001 року працюють в зручних умовах власної будівлі. Кількість спеціалістів – державних службовців збільшилась до 11 осіб, що суттєво покращило рівень обслуговування клієнтів центру зайнятості. Запровадження з 2003 року Єдиної технології обслуговування незайнятого населення  та Єдиної інформаційно-аналітичної системи дало змогу вивести районну службу зайнятості на якісно новий рівень й оперативно та більш дієво впливати на ситуацію на районному ринку праці.

З вересня 2009 року колектив Лисянського РЦЗ очолив Висотенко Володимир Анатолійович, який працює в районній службі зайнятості з 1995 року й за цей час пройшов шлях від найнижчої ланки до директора та здобув цінний досвід роботи з надання допомоги в працевлаштуванні тому, хто її потребує.

В 2018 році Лисянський районний центр зайнятості реорганізовано в Лисянську районну філію Черкаського обласного центру зайнятості. Це дало змогу певною мірою відійти від адміністративно-господарських функцій та зосередитись на наданні соціальних послуг клієнтам.

За всі ці роки працевлаштовано не одну тисячу клієнтів, які звернулись за допомогою до районної служби зайнятості, значна частина цих людей здобула нову професію чи підвищила кваліфікацію за рахунок коштів служби зайнятості. Чимало є прикладів, коли допомога служби зайнятості змінила долю людини, підтримала та допомогла знайти свій життєвий шлях. Та й понад 200 роботодавців Лисянщини, які активно співпрацюють з районною службою зайнятості, добре знають, що в скрутний момент  служба зайнятості завжди підставить своє надійне плече.

За свою роботу Лисянський РЦЗ неодноразово відзначався як з боку керівних органів, так і місцевої влади. Але основним надбанням і гордістю установи є її працівники, які понад 10, а то й 20 років свого життя присвятили роботі з людьми: Висотенко В.А., Щербатюк Н.І.,Магура С.М., Чередник Т.В., Сокирко Н.А., Трепак Ю.О., Бецковська Н.О., Суховой Г.С., Галушка І.С., Михайлов О.О.

Шануємо ветеранів служби: Шеренгову Л.М., Овчаренко Т.В., Коргуна В.В., Кожекіну Л.Я., Дубову І.Л. та інших, багаторічний досвід яких наразі використовуємо   в своїй роботі.

Отже, з нагоди ювілею, вітаю всіх працівників районної служби зайнятості та бажаю нових звершень в роботі!