У новий рік в області прогнозують весняну погоду

Дата: 28.12.2020 13:30

У цьому році аномально тепла Атлантика один за одним надсилає циклони, які і зумовлюють часту зміну погоди. Найближчої ночі очікуємо невеликий дощ, вранці з мокрим снігом, вночі стовпчики термометрів коливатимуться від 2º морозу до 3º тепла, вдень 4-9º тепла. Протистояння атлантичного тепла та континентального холоду зумовить рвучкий вітер до 15-20 м/с, повідомляє начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

30-31 грудня буде хмарно з проясненнями, без опадів. Вітер південно-східний, 7-12 м/с. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 5-10º.

Розвиток атмосферних процесів в передсвяткові дні далекий від тренду класичної зимової погоди. Завдяки «старанням» Атлантики, Новорічна ніч буде не по сезону теплою – від 0 до 5º тепла, а у перший день Нового року денна температура сягатиме 3-8º тепла. На сніг розраховувати не слід.

За останні 70 років метеорологічних спостережень на Черкащині найтепліша новорічна ніч із температурою повітря +2° була у 1982 році, а найхолодніша – 28º морозу у 1970 році. Проте, в більшості років у цю ніч переважали слабкі морози.

За чисельним прогнозом Українського гідрометеорологічного центру, січень-2021 теж очікується теплим із середньомісячною температурою повітря 1° морозу при нормі 6° морозу та з опадами в межах норми.