A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Лисянська громада
Черкаська область, Звенигородський район

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИВІЗ СМІТТЯ

Дата: 14.12.2020 10:59
Кількість переглядів: 779

Безкоштовне вивезення сміття неможливе!

Вивіз сміття з території Лисянської громади налагоджено шляхом надання послуг з вивезення твердих побутових відходів комунальним підприємством «Благоустрій» всім, хто її потребує. А оскільки сміття продукує кожен мешканець, відповідно і сплачувати мають всі!

 

Чистота – це чи не найголовніший атрибут затишного й комфортного населеного пункту. Чистота міста – справа спільна для всіх і кожного.

Як відомо, смітять всі, прибирають десятки, а платять, на жаль, одиниці. Як показує практика, комунальники постійно вивозять з центральних вулиць, кладовищ, а також із несанкціонованих звалищ тони сміття.

 

Страшно уявити, що може статися з населеним пунктом, у разі якщо перестануть працювати комунальні служби, – це не тільки неестетично, але саме головне – це сморід, захворювання, гризуни, які будуть носіями хвороб, тощо.

Більшість вважає, що достатньо викинути сміття від приватного домогосподарства до урни на території селища чи просто виставити мішки на вулиці по маршруту руху трактора – і це все безкоштовно. Але це зовсім не так!!

 

Відповідно до ст. 1 Закону України від 05.03.1998 № 187/98-ВР «Про відходи»ознайомимось із такими основними поняттями, як:

відходи  будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворились у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутись шляхом утилізації чи видалення;

побутові відходи  відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, крім відходів, пов’язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення;

послуги з вивезення побутових відходів  збирання, зберігання та перевезення побутових відходів, що здійснюються у населеному пункті згідно з правилами благоустрою.

 

Відповідно до положень ст. 12 Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги»2 надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

 

Крім цього, Закон № 2189 передбачає, що договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених КМУ або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону. Такі договори можуть затверджуватись окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір та колективний договір про надання комунальних послуг) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач, колективний споживач).

Таким чином, Закон № 2189 передбачає обов’язковість укладання договорів про надання житлово-комунальних послуг, у тому числі і договору на вивезення побутових відходів.

Так, споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору, та оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Звернемось до Закону № 187. Так, відповідно до ч. 2. ст. 35цього Закону власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок, укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, та здійснюють оплату таких послуг.

Нагадаємо, що до джерел утворення побутових відходів ст. 1 Закону № 187 відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Звертаємо вашу увагу, що відповідно до постанови КМУ від 10.12.2008 № 1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів»3 послуги з поводження з побутовими відходами надаються суб’єктом господарювання, визначеним ОМС на конкурсних засадах в установленому законодавством порядку виконавцем послуг з вивезення побутових відходів.

Таким чином, згідно з рішенням виконавчого комітету ради, орган місцевого самоврядування визначає виконавця послуги з вивезення побутових відходів на території населеного пункту відповідне комунальне підприємство.

На території Лисянської ОТГ, КП «Благоустрій» визначене як виконавець послуги з вивезення побутових відходів. Дане підприємство має всі технічні можливості надавати комунальну послугу з вивезення побутових відходів. Заключивши договір,  КП «Благоустрій» готове надавати дану комунальну послугу, за відповідними тарифами:

  • 20,24 грн. - з 1 особи в місяць, від мешканців приватного сектору;
  • 18,27 грн. - з 1 особи, від мешканців багатоповерхових будинків.

 

Нагадуємо, що згідно з Правилами благоустрою території населених пунктів, які затверджені рішенням Лисянської селищної ради, до порушень вимог укладання договору відноситься відсутність у підприємств, установ, організацій, підприємців, громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями.

При виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те органи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження.

Так, згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення7 порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян8 (від 340 до 1360 грн.), і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності від 50 до 100 нмдг (від 850 до 1700 грн.).

Тобто відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи чи підприємця є порушенням Закону № 2189Закону № 187Закону України від 06.09.2005 № 2807-IV «Про благоустрій населених пунктів», Правил благоустрою та Договору на вивезення побутових відходів і тягне за собою адміністративну відповідальність відповідно до КпАП.

Нині однією із проблем вивезення сміття та укладення відповідного договору є здійснення такої діяльності в нашій місцевості. Доволі часто є такі твердження: «у мене немає сміття», «я все спалюю», «все закопую в землю». І, відповідно, укласти договір про вивезення побутових відходів із такими мешканцями є проблематичним.

Однак всі розуміють, що твердження жителів про те, що у них нема побутових відходів, є безпідставними. Оскільки у сучасному побуті доволі багато сполук, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані просто викидати. Побутові відходи утворюються і, більше того, - у немалій кількості.

Так, дійсно, у приватній садибі більші можливості щодо утилізації органічних відходів (від городу, саду, кухні, тощо). Це все можна скласти на компостну яму і незабаром використати як добрива.

Але нема можливості безпечної утилізації на місці своєї ділянки безлічі побутових відходів: різноманітної тари, зокрема полімерної, засобів гігієни, електроніки, електротехніки, синтетичних сполук, фарби тощо. Усе це неможливо безпечно утилізувати у приватній садибі.

Тобто велику частину побутових відходів доводиться вивозити із садиби.

 

Тому дуже важливо, донести інформацію до жителів про значення вивезення побутових відходів, про  механізм поводження з побутовими відходами та інформувати населення про те, що за вивіз відходів повинен платити той, хто їх продукує.

Поводження з відходами повинно стати достойним звання «людини розумної». Для цього мусять сформуватись нові звички та поведінка споживачів щодо поводження із відходами та сміттям.

Першим кроком все-таки повинно бути вивезення сміття на спеціально виведені для цього місця. А для цього, у свою чергу, кожному домогосподарству необхідно укласти договір на виконання робіт по перевезенню твердих побутових відходів.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь