15 січня - 150 річниця з дня народження Агатангела Кримського

Дата: 15.01.2021 16:12

Хто він – Агатангел Кримський: історик, письменник, дослідник, мовознавець, засновник Академії наук України, етнограф, житель з сусідньої вулиці у Звенигородці? Втім все це – про нього.

15 січня - 150 річниця з дня народження Агатангела Кримського - українського історика, славіста і сходознавця, письменника та перекладача, одного з фундаторів першої української Академії наук.

Агатангел Кримський відомий як один із найвизначніших світових дослідників сходу. Автор численних наукових праць з історії культури арабських країн, ґрунтовно вивчав історію ісламу, письменство, літературу та театри Сходу. Омелян Пріцак, останній учень А. Кримського, якось влучно сказав, що Агатангел Юхимович є "найкращим кримським подарунком Україні".

Нині видатний науковець, який виріс та працював на Черкащині, відзначає 150 років з дня народження.

Наші земляки – наша гордість! Знаймо про них більше!