Увага!

Дата: 25.01.2021 08:10

Лисянське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області повідомляє , що протягом останнього часу в Україні значно погіршилась епізоотична ситуація  щодо захворювання птиці на високопатогенний грип.

Протягом грудня 2020 року зареєстровано 8 випадків захворювання Миколаївська-5, Київська-2, Херсонська-1. З початку 2021 року зареєстрований новий випадок захворювання в Київський області.

У зв’язку з цим  та з метою недопущення занесення захворювання суб’єктам господарювання різних форм власності, діяльність яких пов’язана з обігом живої птиці ( в тому числі і особисті селянські господарства) рекомендується посилити заходи біобезпеки в своїх господарствах.

Грип птиці несе  серйозні економічні наслідки, які пов’язані із значною смертністю та знищенням поголів’я птиці в осередку захворювання. Крім того захворювання має і соціальний характер. На «пташиний грип» можуть хворіти люди. Так одночасна циркуляція людських типів вірусів грипу і високо патогенних штамів пташиного грипу може призвести до утворення пандемічного варіанта вірусу пташиного грипу, що є небезпечний для людини.

З метою профілактики захворювання птиці на високо патогенний грип  власникам необхідно:

• Чітко дотримуватись вимог положення ветеринарно-санітаних норм утримання птиці в особистих селянських господарствах № 100 від 19.12.2006 року;
  • Здійснювати купівлю – продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі лише за наявності ветеринарних супровідних документів;
  • На вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду та проведення необхідних ветеринарно-профілактичних обробок;
  • Утримувати різні види птиці окремо, та окремо від інших тварин;
  • Зберігати корми для годівлі птиці в недоступних для дикої та синантропної птиці місцях;
  • За необхідності проводити термічну обробку кормів перед застосуванням;
  • Здійснювати ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і територій де утримується птиця;
  • Проводити знезараження посліду та підстилки шляхом  спалювання або біотермічним методом;
  • Дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею( використовувати змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати птицю в рукавичках і т.д)
  • У разі появи ознак захворювання чи невластивої поведінки птиці, випадків її масової загибелі, необхідно терміново інформувати територіальний підрозділ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби. смт. Лисянка, вул.Грушевського 36,тел. 6-16-39,

Моб. 096-31-74-323 Світлана Миколаївна Гребеннікова,

Моб. 096-31-38-059 Людмила Петрівна Палатай.

Лисянське управління

Головного управління