В області знов засніжить

Дата: 25.01.2021 14:47

Наразі в атмосфері над Балканами створилися сприятливі умови для виникнення південних циклонів. Тому останній тиждень січня буде характеризуватися серією південних циклонів, відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Звичайно, у зимовий період цей активний синоптичний процес супроводжується сильним вітром південних напрямків, значними опадами, снігопадами, хуртовинами та ожеледдю.

Перший південний циклон завдяки висотно-фронтальній зоні 25-26 січня переміститься через західну Україну із Балкан на Білорусь. Вже сьогодні ввечері та наступної ночі на Черкащині очікуються дощі та посилений вітер на фоні 0-5º тепла.

27-28 січня чекаємо на вихід другого добре насиченого вологою циклону. Із Чорного моря він неквапливо буде переміщуватися на північ через східну частину Черкащини та добре посипаючи снігом. Прогнозований невеликий мороз – вночі 5º, а вдень до 3º створить ідеальні умови для значного снігонакопичення. За попередніми розрахунками, у східній частині області на ранок 27 січня висота снігового покриву – 4-6 см, а вже на ранок 29 січня – 20-25 см. У цей період прогнозується налипання мокрого снігу та ожеледь, на дорогах буде слизько.