В Лисянській селищній раді на робочій нараді обговорили подальшу долю медичної сфери

Дата: 05.02.2021 15:10

Важливим питанням протягом 2020 року в громаді та й в цілому в районі було збереження закладу медичної допомоги на фоні проведення медичної реформи. Адже повноваження і ресурси, які раніше були на районному рівні, переходять до громад. А громада, в свою чергу, зацікавлена в тому, щоб була збережена мережа закладів охорони здоров’я. Тому в кінці 2020 року у комунальну власність Лисянської селищної ради прийнято центральну районну лікарню (рішення сесії № 3-19/VIII від 24.12.2020) та центр первинної медико-санітарної допомоги (рішення сесії № 3-17/VIII від 24.12.2020). Та чи матиме змогу наша громада утримувати медицину, яка була районною – отримавши заклад охорони здоров’я, отримує додатковий значний тягар на бюджет.

Вкрай актуальним питанням на сьогодні є і утримання фельдшерських пунктів у сільській місцевості, а їх в Лисянській громаді аж 17. Головний лікар КНП «Лисянський ЦПМСД» Т.Л. Коптєва зазначила, що не закрили жодного фельдшерського пункту, на відміну від інших територіальних громад, які закрили ФП в населених пунктах, де населення менше, ніж 300 осіб. В нашому випадку маємо 11 фельдшерських пунктів, які обслуговують до 300 осіб  в тому числі 6, які обслуговують до 200 осіб. Головний лікар КНП та керівництво громади вважають вкрай необхідним зберегти у кожному селі фельдшерський пункт, проте, щоб вижити все таки доведеться приймати «непопулярні» рішення, а саме – проводити кадрову оптимізацію. Тому що єдиний варіант помірковано вирішити ситуацію, що склалася, це ущільнитися відповідно до кількості населення, адже навантаження на фельдшера в селі де є 500-600 осіб значно більше, ніж навантаження до 200.

Сьогодні держава передбачила капітаційну ставку на кожного задекларованого пацієнта. В Лисянському ЦПМСД задекларовано тільки 15993 пацієнтів, що складає 71,8 відсотків від прикріпленого населення. За пацієнтів, які перевищили ліміт лікаря (1800 осіб) держава не доплачує, а лікарів вкрай не вистачає, тому надходження від НСЗУ одні з найменших по області. Єдина надія на залучення молодих лікарів для роботи в закладі.

Держава збільшила капітаційну ставку на 8,5%, а мінімальну заробітну плату – на 25%. Громада змушена додавати до державних грошей власні, оскільки коштів від НСЗУ на утримання ФП не вистачає, а утримання всіх ФП громади обходиться в місяць більше 160 тис.грн.

Спільними зусиллями селищної ради, керівництвом КНП, очільниками сіл ці проблеми намагаємося вирішувати.