#Stop_sexтинг: для дітей та батьків запустили просвітницький проект про безпеку в інтернеті

Дата: 12.02.2021 10:11

В Україні запустили соціально-просвітницький портал stop-sexting.in.ua та інформаційну кампанію «не ведись»

Побачили в інтернеті матеріали, що зображують сексуальні стосунки з дітьми? Спеціально для цього на державному порталі stop-sexting.in.ua є інтерфейс повідомлення. Просто повідомте про такий контент – держава його заблокує, а якщо вдасться, і видалить.

Лише 2019 року року державними органами видалено 1007 вебсторінок із України, які містили елементи сексуального насилля над дітьми.

Уповноважений президента України з прав дитини (дитячий омбудсмен) Микола Кулеба повідомив, що кожні 5 хвилин в інтернеті з’являється нове фото або відео сексуального змісту з дитиною.

Максим вдома? Соціальна реклама про захищеність дітей в Інтернеті.

Інформаційна кампанія #не_ведись, яка стартувала з 11 лютого, і є частиною проекту #stop_sexтинг та має на меті розповісти дітям, батькам і вчителям про захист від цих новітніх загроз.

Завдяки співпраці з Internet Watch Foundation на сайті stop_sexтинг також з’явиться кнопка порталу для повідомлення про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми.

За словами Миколи Кулеби, дуже часто злочинці змушують дітей викладати в соціальні мережі, або посилати їм особисто, селфі з оголеними частинами тіла.

Оголені селфі: Що варто знати батькам?

#Stop_sexтинг?: освітні відеоролики для батьків про оголені селфі: Як говорити з дитиною?

Щоп’ять хвилин в інтернеті з’являється фото або відео сексуального змісту з дитиною чи підлітком, при цьому 40% матеріалів зображують дітей у віці до 10 років.

Кожна третя фотографія, що зображує дитину в сексуальному контексті, це особисті селфі підлітків, – констатує дитячий омбудсмен.

Найчастіше ці особисті фото й відео викладені сторонніми особами всупереч волі зображеної чи зображеного – і це стає предметом аб’юзу, причиною емоційної травми підлітків.

#Stop_sexтинг?: освітні відеоролики для батьків про оголені селфі: Чи варто непокоїтись?

Також виявилося:

• 30% – дітей погоджуються на офлайн-зустріч з онлайн-знайомцями, не підозрюючи всієї небезпеки;
  • 70% – дітей бачили в інтернеті неприйнятні для себе речі;
  • 24% – батьків знають, що їхні діти дивилися в інтернеті речі, які можуть їх травмувати;
  • 80% – батьків не знають, куди можна звернутися в такому випадку.