Олег Коваль, Олег Стукало – пам'ятаємо...

Дата: 18.02.2021 17:12

Сьогодні, 18 лютого, вшановуємо пам'ять загиблих героїв в зоні АТО – Олега Коваля та Олега Стукала.

Минуло вже 6 років з часу, коли в кровопролитних боях 2015 року з переважаючими силами російсько-терористичних військ під Дебальцевим на Донеччині загинули смертю героїв наші мужні воїни, справжні офіцери 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади.

16 лютого 2015 року внаслідок підступного обстрілу «Градами» та мінометами базового табору 128-ої гірсько-піхотної бригади загинув старший лейтенант, заступник командира батареї по роботі з особовим складом Олег Коваль. А вже 18 лютого того ж року під час виходу наших військ із оточення під Дебальцевим загинув підполковник (посмертно), заступник командира батальйону Олег Стукало.

Події шестирічної давності змушують згадати кожного, хто поклав своє життя за збереження української державності. На фронті спільним завданням кожного воїна стала готовність на самопожертву та невідступність перед ворогом. Людські втрати назавжди закарбувались у пам’яті нашого народу.

Віддав своє життя за волю і свободу України і солдат, заступник командира бойової машини - командир відділення Тарас Проценко. Загинув 23 серпня 2018 року в ході 4-годинного бою поблизу с. Кримське (Новоайдарський район).

Проведено заходи із вшанування пам’яті загиблих учасників боїв у лютому 2015 року. Традиційно зібралися ветерани АТО/ООС, військовослужбовці, рідні, друзі та небайдужі жителі громади, які вшановують пам'ять воїнів.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих. Представники селищної ради та виконавчого комітету, військовослужбовці, родини загиблих, громадськість поклали квіти до пам’ятників та місць поховань борців за незалежність.

За ініціативи групи волонтерів відбулось неофіційне спілкування. Воїни – учасники тих подій, поминули загиблих товаришів, обговорили питання виділення земельних ділянок для учасників АТО, питання надання санаторно-курортного лікування, спілкувались з бойовими побратимами, ділились спогадами.