День державного герба України: річниця затвердження

Дата: 19.02.2021 18:20

Сьогодні відзначається річниця затвердження тризуба як державного символу України.

19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Сьогодні 28-а річниця встановлення державного символу. Золотий тризуб на синьому фоні можна знайти на листівках УПА, гербі УНР та на одязі мітингуючих проти радянського режиму.

Тризуб — один із найдавніших гербів у світі. За часів Київської Русі його карбували Святослав Хоробрий, Володимир Великий і Ярослав Мудрий. Згодом тризуб став символом боротьби за нашу свободу. А рівно 29 років тому — гербом незалежної України.

Тризубу понад 1000 років, але попри це дизайнери з усього світу відзначають його стильний та актуальний вигляд. Тож не дивно, що тризуб є одним із головних символів України — сучасної, але з великою історією.