Герої не вмирають, вони лишаються назавжди Героями

Дата: 18.02.2021 16:21

Цими лютневити днями ми віддаємо шану пораненим і живим учасникам бойових дій на Дебальцівському плацдармі та вшановуємо пам'ять воїнів, полеглих у боях за Дебальцеве, за Незалежність України та Героїв Небесної Сотні, які виборювали свою і нашу спільну свободу ціною власного життя.

Сьогодні, 18 лютого, 6-роковини, з дня виходу сил АТО з м.Дебальцеве Донецької області. Бої в Дебальцевому стали однією з ключових подій у протистоянні на Донбасі. У ньому взяли участь тисячі бійців та сотні одиниць техніки й артилерії з обох сторін. Саме, 18 лютого вважається завершенням боїв за Дебальцеве, адже саме цього дня 2015 року понад 2,6 тис. українських військовослужбовців остаточно залишили позиції на Дебальцівському плацдармі і відійшли на нові рубежі оборони держави.

Саме цими днями, минає шоста річниця коли в кровопролитних боях з переважаючими силами російсько-терористичних військ під Дебальцевим на Донеччині загинули смертю героїв, мужні воїни, справжні офіцери 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади. 16 лютого внаслідок підступного обстрілу «Градами» та мінометами базового табору 128-ої гірсько-піхотної бригади загинув старший лейтенант Олег Коваль. А вже 18 лютого під час виходу наших військ із оточення під Дебальцевим загинув майор Олег Стукало.

Віддати шану героям разом з керівництвом Лисянської ТГ зібралися керівники відділів структурних підрозділів Лисянської селищної ради, представники Лисянського РТЦК та СП, учасниками бойових дій у зоні проведення АТО ООС та учнівською молоддю, громадськістю.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів,запалили свічки пам’яті, поклали живі квіти до меморіальних дощок, могил та до пам’ятних знаків на Алеї Слави.

В рамках вшанування пам’яті було відвідано також меморіальну дошку та місце поховання нашого земляка Проценка Т.С. який загинув за свободу нашої держави.

Подвиги наших земляків – це правда історії. Самопожертва та героїзм, виявлені під час виконання військового обов’язку, - є прикладом служіння Батьківщині.

Допоки ми живі – житиме пам’ять про наших героїв, які щодня зустрічають та проводжають учнів з меморіальних дощок і нагадують кожному з нас, що вони поклали життя, аби ми жили в мирній і квітучій Україні.

Дебальцевський плацдарм увійшов в історію України як символ самовідданості, мужності та героїзму такого масштабу, від якого захоплює дух у всього людства.

Тоді, коли здавалося, що Україна не побачить вже нових втрат, нових смертей після Іловайської трагедії, після Донецького аеропорту, настало Дебальцево.

Нам потрібно пам’ятати, що все було недаремно, що для захисників України, які пройшли Іловайськ, Донецький аеропорт, Дебальцево, які сьогодні боронять східні кордони України, справедливість – найвища правда і найвища міра.

Події на Сході й донині жахають своїми масштабами, безневинно пролитою кров’ю та кількістю жертв. Найбільше бажання кожного свідомого українця – якнайшвидше закінчення цієї гібридної, безжальної й несправедливої війни!