ДО ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ  РОБІТ  ГОТОВІ

Дата: 24.02.2021 10:19

Не зважаючи, що за вікном ще лежить сніг і справжня зима, аграрії Лисянщини вже розпочали підготовку до весняно-польових робіт. Адже незабаром настане гаряча пора, а кожен весняний день – на вагу золота.

Лисянська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості активно співпрацює з роботодавцям-аграріями  в підготовці до початку сезону  -  підвищує кваліфікацію майбутніх працівників. Зокрема, на замовлення  ТОВ «АГРОНИВА-ЧЕРКАСИ»  в Лисянському навчальному пункті Державного професійно-технічного навчального закладу Міністерства аграрної політики України були організовані місячні курси для 11 майбутніх   трактористів-машиністів  з  отримання допуску для виконання робіт з транспортування та внесення в грунт безводного аміаку. По завершенню навчання, вже на початку березня,  вони будуть працевлаштовані  в це ж підприємство й розпочнуть роботу.

Крім того, вже традиційно,  протягом лютого-березня Лисянською  філією  організовуються короткотермінові  курси підвищення кваліфікації  за програмою «Спеціальне навчання з питань безпечного виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами та перевірки рівня знань осіб, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням і торгівлею пестицидами й агрохімікатами»  для тих клієнтів, які будуть прийматись на роботу з початком весняно-польових робіт в товариства та фермерські господарства Лисянщини.

Вже в  лютому  пройшли навчання  2 таких групи  в  кількості 29 осіб з числа безробітних.

Слід зазначити, що всі витрати, пов’язані з професійною підготовкою, профінансовані за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а це під час карантинних обмежень досить серйозна підтримка сільському роботодавцю.