Оптимізація Укрпошти і проблеми, які виникли в селі

Дата: 10.03.2021 16:28

Про це обговорили в Лисянській селищній раді на нараді за участі селищного голови Анатолія Проценка, старост сіл Лисянської ТГ та представника АТ «Укрпошта» Ганни Миронюк.

Реформування об’єктів поштового зв’язку на території Лисянської громади повинна була принести сільським жителям не соціальний збиток, а реальну користь. Проте, сьогодні наслідками оптимізації «Укрпошти» є зникнення відділень зв’язку у селах. Реформа «Укрпошти» знищила соціальну функцію поштової служби, яка довгі роки забезпечувала зв'язок та інформування громадян у селах. Адже в селі пошта надає можливість не лише отримати газети, листи і посилки, а й пенсію і субсидію, оплатити комунальні послуги, придбати пральний порошок та продукти харчування.

Крім того, спостерігається скорочення працівників відділень, які працювали у цих селах. Листоноші звільняються через надмірне навантаження – за день одне авто об'їжджає кілька сіл залежно від їх розташування. Є проблеми з доставкою періодичних видань та прийманням комунальних платежів. Із доставкою пенсій проблем немає, але субсидії у зв’язку із затриманням фінансування доставляються трохи пізніше.

У великих селах – Хижинці, Журжинці, Боярка, Чаплика, Смільчинці, Будище залишилися поштові відділення і працює листоноша, там простіше. У всіх інших населених пунктах працюють пересувні мобільні відділення «Укрпошти».

На даний час вирішено всі кадрові питання, в усіх селах листоноші надаватимуть поштові послуги для населення, в тому числі прийматимуть комунальні платежі, а також здійснюватимуть доставку продуктів першої необхідності за конкурентними цінами. Ціни дуже демократичні, інколи навіть нижчі, ніж у магазині.

Поштові екіпажі будуть забезпечені у квітні місяці касовим апаратом, а в 4 кварталі – комп’ютерним обладнанням та планшетами.

За результатами наради визначено вкрай важливе завдання на сьогодні – налагоджувати роботу в новому форматі, щоб жителі навіть найвіддаленіших і найменших населених пунктів нашої громади отримали всі потрібні їм поштові послуги: отримували періодичні видання, пенсії і субсидії, поповнювали мобільний, сплачували комунальні послуги, купували продукти харчування та побутову хімію, надсилали та отримували посилки.

За дорученням селищного голови на старост сіл покладено координування роботи поштового екіпажу і забезпечення оперативного вирішення проблем людей на місцях.