Напрацьовували  спільні заходи з легалізації зайнятості

Дата: 05.03.2021 08:28

24 лютого в приміщенні Лисянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості відбулась робоча зустріч директора філії Володимира Висотенка та державного інспектора праці Управління Держпраці в Черкаській області Андрія Слинька. Крім керівника в спільній нараді з боку Лисянської філії прийняли участь заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Світлана Магура та заступник начальника відділу Наталія Сокирко.

Як зазначив директор філії: «Складна економічна ситуація в галузях економіки Лисянщини, спричинена обмежувальними заходами в умовах карантину, суттєве зростання кількості зареєстрованих безробітних вимагає мобілізації зусиль всіх служб для подолання кризи. Не останню роль тут відіграє питання легалізації трудових відносин, адже останнім часом значна частина трудових відносин на ринку праці перейшла в тінь.  Необхідно активізувати  інформаційно-роз’яснювальну роботу серед місцевих роботодавців, особливо представників малого бізнесу про використання лише задекларованої праці та відповідальність за порушення трудового законодавства».

Інспектор Управління Держпраці Андрій Слинько інформував учасників наради, які наразі вживаються заходи для виявлення випадків нелегальної зайнятості та скільки роботодавців притягнуто до відповідальності. Також звернув увагу присутніх на необхідності інформування органів Держпраці про встановлення випадків працевлаштування безробітних без належного оформлення для подальшої їх перевірки та фіксації таких порушень.  Крім того, повідомив про розміри фінансових санкцій та в яких випадках вони застосовуються.

В ході спільної наради учасники ознайомились з обласним Планом заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік та напрацювали конкретні кроки з врахуванням місцевих умов й визначили терміни їх виконання.