У якому розмірі призначається допомога по безробіттю?

Дата: 22.03.2021 08:31

Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) за попередній календарний рік, що передує місяцю звернення до служби зайнятості для тих безробітних, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж більше 6 місяців. Залежно від тривалості страхового стажу безробітний отримає допомогу, якщо загальний стаж:

-до 2 років – 55%;

-від 2 до 6 років – 55%;

-від 6 до 10 років – 60%;

-понад 10 років – 70%.

Максимальний розмір допомоги не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 9080 грн. (станом на 01.03.2021).

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 650 грн. (на період карантину 1000 грн.) для:

тих, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше 6 місяців, або звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7 і 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України , а також з аналогічних підстав, визначених іншими законами;

молоді, яка потребує працевлаштування на перше робоче місце.

#Черкаси #служба_зайнятості