З 1 КВІТНЯ 2021 РОКУ ВЕДЕННЯ РЕЄСТРІВ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ!

Дата: 18.03.2021 14:54

31 грудня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2020 р. № 1362 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207», тобто внесено зміни до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.

Згідно з внесеними змінами, з 1 квітня 2021 року органи реєстрації здійснюють ведення реєстрів територіальних громад виключно в електронній формі. При цьому, формування реєстру територіальної громади можливе як програмними засобами відомчої інформаційної системи Державної міграційної служби (далі – ВІС ДМС) з доступом через офіційний веб-сайт ДМС (rtg.dmsu.gov.ua), так і засобами власної інформаційно-телекомунікаційної системи із застосуванням програмного інтерфейсу взаємодії з ВІС ДМС.

Водночас, вказаною постановою, зокрема, затверджено, що з 1 квітня 2021 року передача інформації про реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання /перебування фізичних осіб від органів реєстрації до ВІС ДМС з подальшою її передачею до Єдиного державного демографічного реєстру буде здійснюватися виключно в електронній формі.

ВАЖЛИВО: з 01 квітня 2021 року ДМС не прийматиме інформацію про реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання / перебування фізичних осіб від органів реєстрації в паперовій формі (оскільки, з 1 квітня 2021 року втрачають чинність також і додатки 2, 3, 4 до Порядку передачі органами реєстрації інформації до ЄДДР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207, згідно з якими, наразі, інформація про реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання / перебування фізичних осіб від органів реєстрації передається до відповідного територіального підрозділу ДМС в паперовій формі)