Актуальне інтерв’ю: ЯК ВІДЗНАЧАТИМЕМО ТРАВНЕВІ СВЯТА?

Дата: 27.04.2021 17:16

ЯК ВІДЗНАЧАТИМЕМО ТРАВНЕВІ СВЯТА?

З таким запитанням звернулися до селищного голови Анатолія Проценка напередодні травневих свят: Великодня, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та провід.

- За твердженням медиків на території Лисянщини ситуація з поширення захворюваності на COVID-19 дещо покращилася, на третину зменшилася кількість хворих. Але це не привід для самозаспокоєння! Як кажуть – береженого й Бог береже. З приводу відзначення Великодня на території всіх населених пунктів Лисянської громади, ми звернулися до священнослужителів різних конфесій з проханням організувати освячення пасхальних кошиків таким чином, щоб не допустити скупчення людей, забезпечити дистанцію між прихожанами, аби не допустити поширення захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19 серед населення. Освячувати паски можна і в різний час, по мірі приходу людей батюшки виконуватимуть необхідні обряди. Ми розуміємо, що після торішніх обмежень православні з нетерпінням чекають Великодня, щоб під церковні дзвони вітати односельців з воскресінням, головне – бути обережними, одягати маски й не ігнорувати запроваджених обмежень.

Щодо святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – ми теж враховуємо волевиявлення й побажання жителів громади, урочистості відбудуться 9 травня о восьмій годині, тільки в новому форматі. Не шикуватиметься колона, аби уникнути скупчення людей, не задіюватимуться учнівські колективи. Захід в Лисянці проходитиме безпосередньо біля Пагорбу Слави й триватиме не більше години (адже на тій стороні цього дня припадають проводи). Представники трудових колективів, пересічні громадяни максимально без участі дітей матимуть можливість вшанувати захисників Вітчизни, безневинно загиблих мирних жителів у тій страшній війні, покласти квіти.

Проводи в населених пунктах теж відбудуться, огорожі цвинтарів не зачинятимуться. Водночас звертаюся до всіх лисян та мешканців сіл громади з проханням – дотримуйтеся маскового режиму, дистанцій на кладовищах, ні в якому разі не влаштовуйте там поминальних обідів, в крайньому разі – з родичами вдома. Адже ми бачимо яку страшну ціну доводиться платити за безпечність, втрачаємо рідних, близьких, знайомих; ще зовсім молоді люди помирають від важких ускладнень після коронавірусу. Давайте поставимося до власної безпеки серйозно і з повною відповідальністю, тоді все буде добре.

- Дякую за коментар і вичерпні відповіді.

Розмову вів Ярослав Прокопенко.